2019 Resolution

Yeni Yılda Yeni Başlangıçlara

Merhaba!

Hayatımızın bir döneminde mutlaka alıp bir başımızı gitmek istemişizdir. Bu bir kaçış ihtiyacı mıdır yoksa yeni bir başlangıç yapma güdüsü mü, bilinmez.  Kimi güneye yerleşip organik tarım yapmaktan ya da café açmaktan bahseder, kimi Tibet’e gidip kendini bulmaktan, ama bunlar genelde bir sohbet içerisinde espriye dönüşür ve o hayaller kalır gönüllerde bir yerde. Zaman zaman tekrar körüklenir. 30’lu yaşlarda bi yoklar seni. Evlendikten sonra arada şahlanır. ? Kısa tatil kaçamaklarıyla o gitmişlik, o yepyeni bir gözle etrafa bakma duygusu hissedilmeye çalışılır kimi zaman, ama sonunda kürkçü dükkanına geri dönülür. Çocuklardan sonra ise lafını dahi etmeden olabildiğince bastırmaya, sindirmeye çalışırsin bu gitme duygusunu. Gel gelelim, bir gün zorla kontrol altında dengede tuttuğunu sandığın hayatının bir yerine ya birileri dokunur ya da artık sen ondan kaçamazsın  ve o denge bozulur. O rahatsızlık hissi önce korkutur, endişelendirir çünkü konfor alanı oldugunu sandığın o sığınak artık yoktur, ama bir taraftan da bir fırsat mı sunuyor acaba dersin her şeyi yeni baştan yaratmak icin. “Thoughts become things” yani “Düşüncelerine dikkat et, gerçeğe dönüşür” dedikleri durum yoksa bu mudur? Evren bizi düşüncelerimize doğru itmekte midir biz farkında olmadan?

Bir kaç yıl önce hayal olarak başlayan Kanada’ya gitme serüvenimizi, yepyeni bir yılın başında, 23 Ocak 2019 itibarıyle başlatmış bulunuyoruz. Biri neredeyse 3, diğeri 5 buçuk yaşında çocukları ile ömrünü plazalarda geçirmiş beyaz yakalı bir anne babanın, 40 yaşında(!) hayatlarında yeni bir sayfa açma, yepyeni deneyimleri kucaklama girişimine tanık oluyorsunuz. Hayatında ciddi dönüşüm geçiren çoğu insanın hissettiği gibi, kendi deneyimlerimizi, duygularımızı paylaşma, kayıt altına alma ihtiyacı içerisindeyiz. Siz de benzer bir arayıs, bir gitme, yeniden birşeylere başlama duygusu içerisinde misiniz? O zaman  hadi gelin birlikte bu duyguları paylaşalım; biz size güç olalım, siz bize…

Sevgiyle…?

Not: Henüz ucak biletlerimizi dahi almadığımız 2018 yılının Kasım ayında çektirdiğimiz bu fotoğraf yaşadığımız tüm duygulara  tercüman olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.